DEN 5: ŠTEFKOVÁ SE POSTARALA O SENZACI, PLÍŠKOVOU PORAZILA V PRVNÍM KOLE.

Středeční program prvního kola ITS CUPu 2018 opět nezačal zcela podle představ pořadatelů. Ranní dohrávky z předešlého dne totiž opět narušilo nepříznivé počasí. Navzdory tomu se však na kurtech OMEGA centra děly velké věci. O senzaci se postarala především olomoucká rodačka Barbora Štefková, ta s v notnou podporou domácího publika v zádech vyřadila třetí nasazenou Kristýnu Plíškovou. S turnajem se rozloučila také čerstvá wimbledonská Barbora Krejčíková.

Program odstartoval šlágrem prvního kola 10. Ročníku ITS CUPu a sice duelem Báry Štefkové a Kristýny Plíškové. Druhá jmenovaná hráčka do něj vstoupila o poznání lépe, za stavu 3:1 v první sadě v její prospěch však zápas přerušil déšť. Vynucená přestávka nicméně pomohla spíše její soupeřce, Štefková brzy stáhla ztrátu a dokázala první sadu dovést až do tiebreaku, kde měla nakonec pevnější nervy a překvapivě získala první sadu 7:6. V druhém setu se Plíšková probrala, naplno přebrala otěže a po vítězství 6:1 ve prospěch Kristýny se zdálo, že nasazená trojka zavelela k obratu. Štefková však bojovala jako lvice a když si ve třetí sadě vypracovala při podání soupeřky za stavu 6:5 tři mečboly bylo jasné, že tohle už se bude Plíšková dotahovat velmi těžko. Na třetí pokus to totiž skončilo pro rodačku z Olomouce vítězně a domácí publikum mohlo skandovat jméno Bára Štefková. Obhájkyně loňského finále Kristýna Plíšková se tak překvapivě loučí již v prvním kole.

Ke svým prvním singlovým zápasem se dostaly také čerstvé wimbledonské vítězkyně Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Nasazená turnajová jednička Siniaková svůj zápas s Ruskou Melnikovou hravě zvládla poměrem 6:1, 6:4. Její deblová partnerka však nezažila příliš dobrý den, její soupeřka Miriam Kolodziejová ji v zápase povolila jen 4 gamy a výsledkem 6:2, 6:2 tak postupuje do druhého kola. Tam se přestaví jak v deblu, tak i v singlu také další z českých želízek v ohni Lucka Hradecká, která dnes byla nad síly Piy Konig a zvítězila 6:4,.6:2. Svůj zápas zvládla také druhá nasazená do soutěže talentovaná Ukrajinka Kataryna Kozlova, na kterou v zítřejším druhém kole čeká již od včerejška česká tenistka Anastasia Detiuc.

Na pořadu dne bude ve čtvrtek 19.07.2018 od 11.00 hod. nejen druhé kolo singlu, ale také deblu, v něm se mimo jiné přestaví první nasazený pár ve složení Barbora Štefková – Renata Voráčová, který si dnes v supertiebreaku poradil s hráčkami domácí ITS Tennis Academy sestrami Annastasiou a Annou Pribylova.

Vrcholem letošního ročníku turnaje bude finálový zápas dvouhry v neděli 22.7.2018 od 10:30 hod., kterému bude předcházet dětské zábavné dopoledne od 8.45 hod. Bohatou fotogalerii plnou nádherných fotek z turnaje najdete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/ItsCup2013/.

Aktuálního pavouka, kompletní výsledky z turnaje i rozpis utkání na další den naleznete na stránkách www.itscup.cz a www.omegasport.cz.  Pavouk čtyřhra 18.7 Pavouk dvouhra 18.7 Rozpis zápasů 19.7

Přejít nahoru