DEN 6: Siniaková se loučí již v druhém kole, čtyřhru ovládly Češky

Druhým kolem pokračoval čtvrteční program jubilejního ročníku turnaje ITS CUP. Navzdory dalšímu sychravému dni se dnes na kurtech OMEGA centra sportu a zdraví odehrály všechny zápasy dle plánu. Češkám se ve dvouhře nedařilo, loučí se Hradecká, Štefková a překvapivě i první nasazená Kateřina Siniaková. Turnaj tak už v druhém kole přišel o další z hvězd a horkých favoritek na vítězství.

Emoce jako na houpačce byly dnes k vidění zejména na centrálním kurtu, kde odstartovala druhé kolo v přímém česko-slovenském souboji olomoucká rodačka Karolína Muchová, které byla soupeřkou dnes už dobře známá tvář turnaje ITS CUP, loňská semifinalistka Michaela Hončová. Kája si však se svou žebříčkově téměř stejně postavenou soupeřkou poradila ve dvou setech 6:4, 6:4 a poskytla tak domácím fanouškům důvod k radosti. Zbylý průběh druhého kola singlu však českým barvám vůbec nepřál.

Svůj zápas totiž následně překvapivě nezvládla nasazená turnajová jednička Kateřina Siniaková. Teprve ve druhém kole byla nad její síly chorvatská tenistka Tereza Mrdeza. Ani propastný rozdíl více než dvou set míst v žebříčku WTA nezabránil sedmadvacetileté Chorvatce k největší senzaci letošního ročníku ITS CUPu. Siniaková nezvládla koncovku ani z jedné rozehraných sad a za stavu 5:6 v obou setech dovolila soupeřce zlomové breaky na 5:7, které ji stály zápas i celé její působení v letošním ročníku turnaje.

Soupeřkou Mrdezy bude ve čtvrtfinále Němka Anna Zaja, ta si poradila s další českou nadějí dvouhry velezkušenou Lucií Hradeckou 6:3, 6:3 a i ona se podívá mezi nejlepších osm. Černý den pak završila senzace včerejšího dne Barbora Štefková, která i s bouřlivou podporou místních fanoušků nedokázala napodobit včerejší výkon a podlehla Polce Maje Chwalinske 6:7, 5:7. Největší favoritkou tak zůstává druhá nasazená Kateryna Kozlova, jenž v zítřejším klání vyzve francouzskou reprezentantku Fionu Ferro. O semifinále se pak zítra utká také poslední dvojice ve složení Gatto Monticone – An. Khalinina.

V kontrastu k singlu si stojí české zástupkyně v souběžně hrané soutěži deblu. Tam se do poslední čtyřky propracovalo hned pět Češek. Zkušenosti potvrdily zejména favoritky, tři nejlépe nasazené páry se tak v zítřejším programu poperou o finále. V ryze českém souboji to bude duel prvních nasazených Báry Štefkové a Renáty Voráčové, proti turnajovým trojkám P. Krejsové a J. Malečkové. Pachuť z dvouhry si ve čtyřhře spravila také Lucka Hradecká, která se po boku nizozemky M. Krajicek postaví v semifinálovém duelu páru ve složení T. Lukas, T. Mrdeza. Program desátého ročníku tak bude pokračovat dalšími zápasy v pátek 20.07.2018 od 11.00 hod.

Vrcholem letošního ročníku turnaje bude finálový zápas dvouhry v neděli 22.7.2018 od 10:30 hod., kterému bude předcházet dětské zábavné dopoledne od 8.45 hod. Bohatou fotogalerii plnou nádherných fotek z turnaje najdete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/ItsCup2013/.    

Aktuálního pavouka, kompletní výsledky z turnaje i rozpis utkání na další den naleznete na stránkách www.itscup.cz a www.omegasport.cz.     

Rozpis zápasů 20.7. Pavouk čtyřhra Pavouk dvouhra

Přejít nahoru