DEN 8: Muchová utekla z mečbolu a je ve finále! Čtyřhru ovládl český pár Krejsová, Malečková


21. 07. 2018 / Novinky

Osmý den populárního mezinárodního turnaje ITS CUP 2018 je za námi. Předposlední herní den nabídl tři duely, diváci se dnes mohli těšit ze dvou semifinálových utkání dvouhry a vyvrcholení soutěže ve čtyřhře. Na závěr turnaje se nad olomouckou antukou nese česká radost!

Jako první se v souboji o finálovou účast utkaly Italka Giulia Gatto-Monticone a Francouzka Fiona Ferro. V zápase plném breaků se nakonec po sadách 2:6, 6:2, 6:2 radovala francouzská hráčka a po sérii sympatických výkonů dosáhla na největší úspěch své dosavadní kariéry. Jednadvacetiletá tenistka tak po třech letošních titulech z turnajů v kategorii ITF s dotací 25 000 dolarů zabojuje v premiérovém finále o titul z vyšší kategorie.

Její soupeřka vyšla z nervy drásajícího semifinále mezi domácí Karolínou Muchovou a chorvatskou popravčí favoritek Terezou Mrdeza. Chorvatka začala výrazně lépe, hned z kraje první sady si totiž vybudovala před Muchovou náskok a ten si držela až do koncovky sady druhé. Za stavu 6:4, 5:3 tak Mrdeza podávala na vítězství a finálovou účast měla doslova na dosah rakety. Kája však v rozhodujícím gamu celého turnaje bojovala jako lvice, Chorvatce za stavu 40:30 utekla z matchballu a sama proměnila vydřený breakball, druhý set pak čtyřmi hrami v řadě doslova strhla na svoji stranu a za stavu 5:7 bylo jasně, že o vítězce rozhodne sada třetí. V té byla k vidění znovu velmi dramatická koncovka, za stavu 5:5 se Karolíně podařilo opět prolomit soupeřčino podání a na vítězství šla tentokrát podávat Muchová. Za mohutného skandování domácích diváků nakonec olomoucká rodačka odvrátila dvě breakballové hrozby a dokázala tak svou pohádkovou jízdu završit finálovou účastí. Po setech 6:4, 5:7, 5:7 bude zítra před zaplněnými tribunami bojovat taktéž o premiéroví titul v kategorii 80 000 USD a to před domácím publikem!

Na programu dne bylo také finále čtyřhry a pohár z deblu zůstane v České republice! Třetí nasazený pár ve složení Petra Krejsová, Jesika Malečková totiž ve finálovém klání smetl česko-nizozemskou dvojici Lucie Hradecká, Michaella Krajicek a děvčata tak mohou slavit třetí společný titul na okruhu ITF. Gratulujeme!

Již zítra v nedělí 22.7.2018 od 10:30 hod. vyvrcholí soutěž singlu finálovým zápasem mezi Fionnou Ferro a Karolínou Muchovou, předcházet mu bude dětské zábavné dopoledne od 8.45 hod., na které zveme všechny rodiče a především jejich ratolesti.

POZOR!! V den finálového utkání v neděli 22.7.2018 bude z technických důvodů uzavřen vjezd k OMEGA centru sportu a zdraví. Fanoušci tenisu tak mohou využít parkování na zatravněné ploše vedle tenisových kurtů MILO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Bohatou fotogalerii plnou nádherných fotek z turnaje najdete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/ItsCup2013/. Aktuálního pavouka, kompletní výsledky z turnaje i rozpis utkání na další den naleznete na stránkách www.itscup.cz a www.omegasport.cz.

Pavouk čtyřhra Pavouk dvouhra Rozpis zápasů 22.7.