Ohlédnutí za 11.ročníkem ITS CUPu

Zní to neuvěřitelně, ale minulý týden nám skončil již 11. ročník tenisového ITS CUPu. Kdo by to byl čekal, že v roce 2009 jsme zasadili semínko takto úspěšnému a skvělému projektu.

Letošní rok jsme se vydali cestou menších turnajů, které mají podpořit především mladé české tenisové naděje, které tak dostanou možnost zahrát si takto kvalitní turnaj na domácí půdě, kde jsou hnány skvělými českými fanoušky, kteří si k tenisu a našemu turnaji již našli cestu.

Do dvouhry nastoupilo celkem 56 hráček. V kvalifikaci se o 8 postupových míst utkalo 32 hráček. V hlavní soutěži se představilo 15 českých hráček, což je skvělé číslo. Pro titul si dokráčela tradiční účastnice našeho turnaje a loňská vítězka čtyřhry Jesika Malečková, která ve finále porazila tureckou střelu Ipek Soylu. 6:3, 6:4.

Stejně jako minulý rok jsme se ve čtyřhře mohli radovat z vítězství českých hráček. Finálové utkání Detiuc / Marková vs. Malecková/ Skamlová ovládl prvně jmenovaný pár 6:3, 4:6, 11:9.

Po celý týden nám přálo počasí, vyhnula se zranění a jiné problémy. Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům a divákům, kteří do OMEGA centra sportu a zdraví přišli hráčky podpořit a vybudit je tak k co nejlepším výkonům.

Pevně věříme, že již v pondělí se rozjede neméně kvalitní turnaj, který do Olomouce přivede znovu skvělý tenis.

Již v pondělí 5. srpna startuje kvalifikace ženského turnaje s dotací 15.000 USD.