Úvodní slova ITS CUP 2017

Vážení přátelé bílého sportu.

Je mi ctí, že Vás mohu pozvat na v pořadí již 9. ročník úspěšného tenisového turnaje žen ITS CUP 2017. Náš každoroční cíl je zvyšovat kvalitu a komfort, nejen pro hráčky, ale také pro diváky. Proto jsme se i v letošním roce snažili posunout pomyslnou laťku kvality turnaje zase o něco výše.

Posun do kategorie 80 000 USD + hospitality dokládá snahu organizátorů přilákat v červenci 2017 do Olomouce hráčky světové kvality. Tento fakt současně nabízí kvalifikantkám možnost, poměřit své síly s tenistkami pohybujícími se na předních turnajích okruhu WTA. Jsem přesvědčen, že společně s OMEGA centrem sportu a zdraví uspořádáme pro hráčky i širokou veřejnost tu nejlepší tenisovou podívanou.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout poděkovat všem sponzorům, partnerům, a také organizátorům turnaje, kteří se na realizaci turnaje podíleli. Všem hráčkám přeji skvělé výsledky a divákům bohaté tenisové zážitky.

Michal Kadláček
Jednatel a ředitel ITS Tennis centre s.r.o.

 

VÁŽENÍ TENISOVÍ PŘÁTELÉ,

Dovolte mi, abych Vás znovu po roce co nejsrdečněji přivítal v Olomouci, na již tradičním mezinárodním tenisovém turnaji žen ITS CUP 2017, který se již po deváté navrací na antukové dvorce Omega centra sportu a zdraví. Stejně jako doposud se i letos můžete těšit na světový tenis, jehož kvalitu se snažíme zajistit nejen zvýšenou dotací na 80 000 USD, ale také maximálním nasazením při organizaci turnaje a profesionalitou.

Těšíme se, že u nás opět přivítáme tenistky první stovky žebříčku WTA, které všem divákům předvedou výborný tenis na vysoké úrovni a svým dílem tak přispějí k dobrému jménu, které si ITS CUP během několika let své existence vybudoval. Jako každý rok je i letos připraven bohatý doprovodný program, jak pro hráčky turnaje, tak pro diváky. Velké díky patří všem sponzorům a organizačnímu týmu, bez kterých by se turnaj nemohl konat. Pevně věřím, že se nám v tomto roce podaří vytvořit pro všechny fanoušky tenisu nezapomenutelné zážitky. Všem tenistkám přeji hodně úspěchu a divákům atraktivní podívanou.

Libor Němeček
Ředitel turnaje

 

VÁŽENÍ TENISOVÍ PŘÍZNIVCI,

velmi rád bych vás přivítal na 9. ročníku mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUPu 2017. Po celý rok jsme intenzivně pracovali na jeho přípravě a spolu s ITS Tennis Centrem jsme pro letošní ročník přichystali dvě zásadní změny. Tou první je navýšení celkové dotace na 80 000 amerických dolarů. Druhou změnou je označení turnaje jako Hospitality. Všechny hráčky hlavní soutěže tak mohou zdarma využít ubytování v hotelu NH Collection Olomouc Congress, který se nachází hned vedle tenisových kurtů. Věříme, že díky těmto změnám bude tenisový turnaj atraktivnější jak pro diváky, tak pro samotné tenistky, které si navíc letos rozdělí vyšší počet bodů do žebříčku WTA. Toto vše by nebylo možné uskutečnit bez finanční podpory partnerů turnaje, kterým bych tímto velmi rád poděkoval. Velké díky patří i celému organizačnímu týmu za přípravu této sportovní akce a v neposlední řadě děkuji také vám, divákům, za skvělou atmosféru, kterou zde každoročně vytváříte. Věřím, že i letos si společně užijeme kvalitní tenisovou podívanou.

Ing. Jaromír Uhýrek
Majitel OMEGA centra sportu a zdraví
Jednatel GEMO Olomouc, spol s.r.o.

 

VÁŽENÍ PŘÍZNIVCI TENISU, MILÍ PŘÁTELÉ,

zdravím vás při příležitosti konání devátého ročníku mezinárodního ženského tenisového turnaje ITS CUP Olomouc.

Olomouc jakožto Evropské město sportu 2017 chce nabízet sportovním fanouškům jen to nejlepší. Mezinárodní ženský tenisový turnaj je přesně takovou událostí, která opravdu potěší. Nejen že se jedná o tenis, který je po zásluze považován za jeden z nejkrásnějších olympijských sportů. Olomoucký ITS CUP má tu výhodu, že na dvorcích OMEGA centra pravidelně představuje kvalitní tuzemské i zahraniční hráčky. A vzhledem k tomu, že dobré organizátory poznáte i podle toho, jak svůj turnaj zlepšují a zvelebují, můžeme být v Olomouci spokojeni. Letos totiž prestiž ITS CUPu stoupá jasně nahoru.

Pro hráčky jsou v tomto roce připravené téměř dvoumilionové prize money. Plusem je i kvalitnější systém ubytování ve špičkovém hotelu zdarma. ITS CUP 2017 tak splňuje požadavky Mezinárodní tenisové federace a v rámci „tenisových osmdesátek“ na okruhu ITF stojí na nejvyšším stupínku. Třetím lákadlem pro nejlepší tenistky je fakt, že se zvyšuje počet bodů za umístění v turnaji, které jim umožní vzestup ve světovém žebříčku ženské tenisové asociace WTA. Věřím tedy, že letošní ITS CUP bude stát za to a bude tou nejlepší pozvánkou na příští rok, kdy čekáme jubilejní už desátý ročník turnaje.

Tenistkám přeji, aby se jim v Olomouci hrálo skvěle a bylo jim u nás příjemně, a všem divákům a tenisovým fanouškům přeji výborný sportovní zážitek.

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.
primátor statutárního města Olomouce

 

Milí tenisoví přátelé,

ITS CUP Olomouc 2017 se stal pevnou součástí nejen českého, ale i mezinárodního tenisového kalendáře, organizátoři trpělivě budují jeho tradici a letošní už devátý ročník to plně potvrzuje. Navíc zvýšená dotace a plné zabezpečení hráček je důležitým předpokladem kvalitního turnajového obsazení.

Jen tenisoví statistici nám připomenou, že finále premiérového ročníku v roce 2009 obstaraly dívky z Vysočiny Lucie Kriegsmannová a Iveta Gerlová, turnaj měl tehdy dotaci deset tisíc dolarů, co však bylo stejné i v dalších letech – areál Omega centrum sportu a zdraví vždy nabízel vstřícné turnajové zázemí a pořadatelé se snažili vytvářet ty nejlepší podmínky. A co bylo důležité pro český tenis? ITS CUP každoročně dával šance českému tenisovému mládí udělat první důležité kroky na mezinárodní tenisovou scénu, získat první body do žebříčku WTA v domácím prostředí je vždy příjemnější a oceňuji všechny turnajové pořadatele, kteří se takto snaží pomáhat.

Dovolte mi připomenout ještě jednu skutečnost, na olomoucké turnajové scéně v minulých ročnících startovaly hráčky, které se následně představily v české fedcupové reprezentaci, Karolína Plíšková a Barbora Strýcová se pak velkým dílem zasloužily o neopakovatelnou vítěznou sérii, Denisa Allertová je důležitou členkou české fedcupové reprezentace. Ano, Fed Cup je pro české hráčky týmovým snem, jako prezident českého tenisu jsem dvacet let toužil po velkých týmových úspěších a buďme hrdí na to, že jsme v posledních letech ve Fed a Davis Cupu jasně nejúspěšnější federací na světě. A pevně věřím, že na srpnovém kongresu ITF nebudou schváleny návrhy, které by nevratně změnily herní systém slavných týmových soutěží a vzaly národním federacím tento nádherný tenisový projekt.

Přeji českým hráčkám hodně úspěchů, divákům pak dokonalý tenisový zážitek. Všem pak pohodu v přívětivé metropoli Hané, v Olomouci.

Ivo Kaderka,
prezident ČTS

Přejít nahoru