Úvodní slova ITS CUP 2018

Vážení sportovní fanoušci,

dovolte mi pozvat vás na letošní 10. jubilejní ročník mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUP 2018 s dotací 80 000 USD. Od svého vzniku turnaj prošel řadou změn a postupně se zařadil mezi významné sportovní události města Olomouc. Naší snahou je každoročně divákům ukázat tenistky nejen z přední světové stovky, ale také dát šanci mladým talentovaným hráčkám, aby porovnaly své síly s těmi zkušenějšími. Věřím, že stejně tak tomu bude i letos. Slavnostní 10. ročník přivítá mimo jiné loňskou finalistku Kristýnu Plíškovou, na kurtech se představí také Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková, Denisa Allertová a další. Kromě vynikajícího sportovního zážitku, který je zaručen, mám obzvlášť radost, že turnaj podpoří Nadaci Šance. Ta dlouhodobě pomáhá hematoonkologicky nemocným dětem na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc.

Rád bych poděkoval našim partnerům ITS CUPu, bez kterých by si tato akce za dobu svého trvání nevysloužila tak zvučné jméno. Velké díky patří v neposlední řadě i organizátorům za jejich obětavost a úsilí připravit pro vás nevšední zážitek. Pevně věřím, že jubilejní 10. ročník ITS CUPu bude výjimečný nejen svým kulatým pořadovým číslem, ale také atmosférou, kterou tvoříte hlavně vy, naši diváci. Těšíme se na vás!

Ing. Jaromír Uhýrek
Majitel OMEGA centra sportu a zdraví
Jednatel GEMO Olomouc, spol s.r.o.

 


 

Vážení tenisoví fanoušci,

dovolte, abych vás pozdravil při příležitosti konání jubilejního desátého ročníku mezinárodního ženského tenisového turnaje ITS CUP Olomouc.

Olomoucký mezinárodní ženský tenisový turnaj se ze skromných začátků dokázal vypracovat v respektovanou sportovní událost, která dává radost jak fanouškům, tak i hráčkám samotným. Je tedy přesně takovou událostí, která zapadá do koncepce Olomouce jako města živého a přátelského sportu. Důležité samozřejmě je i to, že jde o tenis, který je považován za jeden z nejkrásnějších olympijských sportů.

Olomoucký ITS Cup má tu výhodu, že na dvorcích OMEGA centra pravidelně představuje kvalitní tuzemské i zahraniční hráčky. Letos zde bude Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková, Denisa Allertová, Markéta Vondroušová a další. Prestiž ITS Cupu stoupá nahoru. Pro hráčky jsou i letos připravené téměř dvoumilionové prize money, lákadlem pro tenistky je i kvalitní systém ubytování a nemalý počet bodů za umístění v turnaji, které jim zajistí vzestup ve světovém žebříčku ženské tenisové asociace WTA.

Důležitá je i spolupráce pořadatelů turnaje s Nadací Šance, která pomáhá dětem s hematoonkologickým onemocněním na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. K dobrému skutku se navíc mohou připojit i návštěvníci turnaje. Jsem si jist tím, že takový dobročinný záměr dodává olomouckému turnaji další pozitivní body, za což organizátorům velmi děkuji.

Tenistkám přeji, aby se jim v Olomouci hrálo skvěle a bylo jim u nás příjemně, a všem divákům a tenisovým fanouškům přeji výborný sportovní zážitek.

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.
primátor statutárního města Olomouce