ÚVODNÍ SLOVO ITS TENNIS ACADEMY

Je mi ctí, že Vás i v letošním roce mohu pozvat na již  8. ročník  mezinárodního tenisového turnaje žen  ITS CUP 2016. Jako každý rok je našim cílem zvyšovat kvalitu a komfort, jak pro hráčky, tak pro diváky, čehož jsou důkazem investice do areálu turnaje.

Dotací 50 000 USD se snažíme přilákat hráčky první světové stovky, které zajistí  atraktivní zážitky všem fanouškům bílého sportu, čímž také olomoučtí diváci dostanou možnost nahlédnout do velkého světa tenisu. Jsem přesvědčen, že společně s OMEGA centrem sportu a zdraví uspořádáme pro hráčky i širokou veřejnost tu nejlepší tenisovou podívanou.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout poděkovat všem sponzorům, partnerům, a také organizátorům turnaje, kteří se na realizaci turnaje podíleli. Všem hráčkám přeji skvělé výsledky a divákům nezapomenutelnou podívanou.

Michal Kadláček, jednatel a ředitel  ITS Tennis centre s.r.o.

VÁŽENÍ TENISOVÍ PŘÁTELÉ,

opět po roce Vás vítám na 8. ročníku ITS CUP 2016. Jsme velmi rádi, že všem věrným fanouškům a příznivcům tenisu můžeme v Olomouci znovu po roce nabídnout světový tenis v podobě našeho turnaje ITS CUP s dotací 50.000 USD, což nás zavazuje držet nejvyšší standard, na který jsou hráčky i diváci zvyklí.

Těšíme se, že u nás opět přivítáme tenistky světové kvality, které všem divákům předvedou výborný tenis na světové úrovni. Pro všechny fanoušky tenisu to bude jistě strhující a nezapomenutelný zážitek. I v letošním roce se nám podařilo zajistit bohatý doprovodný program, jak pro hráčky turnaje, tak pro diváky.

Velké díky patří všem sponzorům a organizačnímu týmu, bez kterých by se turnaj nemohl konat. Všem tenistkám přeji hodně úspěchů a divákům atraktivní podívanou.

Libor Němeček, ředitel turnaje

VÁŽENÍ TENISOVÍ PŘÍZNIVCI,

těší mě, že vás mohu přivítat v Olomouci na již tradiční sportovní události – mezinárodním tenisovém turnaji žen ITS CUPu 2016. Letošní ročník nese pořadové číslo 8 a opět přivede do Olomouce tenistky z předních příček světového žebříčku stejně jako mladé tenisové naděje. Můžeme se těšit na mistrovské zápasy, které budou bavit diváky a motivovat začínající tenisty.

Věřím, že i letošní ročník vynese na tenisové nebe další hvězdy, které se zařadí po boku svých úspěšných předchůdkyň. Velmi rád bych na tomto místě ocenil vstřícný přístup všech partnerů turnaje, kteří umožnili start již 8. ročníku turnaje ITS CUP.

Veliké díky patří také celému organizačnímu týmu, který se na přípravě podílel. Všem hráčkám přeji pevné zdraví a mnoho sportovního štěstí, divákům pak velkou porci kvalitního tenisu.

Ing. Jaromír Uhýrek, předseda představenstva GEMO SPORT, a. s.

Vážení příznivci tenisu, milí přátelé,

zdravím vás při příležitosti konání už osmého ročníku mezinárodního ženského tenisového turnaje ITS CUP Olomouc.

O tenise se říká, že mezi olympijskými sporty patří k těm nejelegantnějším a nejkrásnějším hrám. Pokud pak jde o ženský turnaj, jako v případě ITS CUPu, platí tato charakteristika dvojnásob. Také proto mne velmi těší, že se v Olomouci takto dobře obsazený tenisový turnaj, zařazený do kalendáře akcí Mezinárodní tenisové federace ITF, koná.

Na dvorcích OMEGA centra každým rokem bojují o výhru populární české tenistky, olomoucké publikum má opakovaně možnost na vlastní oči sledovat srdnaté výkony těch nejlepších tenisových nadějí z tuzemska i zahraničí a díky dobrému zázemí a organizačnímu týmu pokaždé i některou hráčku z prvních desítek míst žebříčku WTA.

Pořadatelům turnaje patří dík za všechno úsilí, které akci a jejímu perfektnímu zázemí věnují, k čemuž se jim snaží pomoci finanční podporou i statutární město Olomouc. Přihlášeným tenistkám přeji, aby se jim na olomouckém turnaji hrálo skvěle a v Olomouci se jim líbilo, a všem divákům a tenisovým fanouškům přeji výborný sportovní zážitek.

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.
primátor statutárního města Olomouce

Milí tenisoví přátelé,

vážím si všech organizátorů, kteří se snaží budovat turnajovou tradici, záleží jim na tom, aby se jejich tenisový projekt rozvíjel, zkvalitňoval, nabízel vedle vynikajícího tenisu i šanci pro české tenisové talenty. Na nedávné mimořádné Valné hromadě ČTS, která přijala nové Stanovy podle nového Občanského zákoníku, a novou organizaci českého tenisového hnutí se také hovořilo o dlouhodobých prioritách tenisového svazu – péči o talentovanou mládež, která trénuje ve dvou Národních tenisových centrech, pěti střediscích vrcholového tenisu a v šestnácti tréninkových centrech mládeže, o české reprezentaci od mládeže až po Davis Cup a Fed Cup. Nedávný Kongres ITF v Záhřebu opět ocenil český tenis, jeho výsadní pozice v týmových soutěžích se stala pravidelným refrénem vystoupení prezidenta ITF a jeho vedení. Výborné výsledky českého tenisu jsou pak tím nejlepším příkladem pro mladé tenisty.
Jsem přesvědčen, že 8. ročník mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUP 2016 bude mít opět dokonalou kvalitu, zajímavá dotace 50 tisíc USD určitě přiláká do Olomouce zkušené tenistky, které jsou zárukou dokonalé turnajové úrovně. Mladé tenistky pak určitě využijí šanci získat body a postoupit v žebříčku WTA.
Rád bych poděkoval všem, kteří pomáhají v pokračování turnajové tradice turnaje ITS CUP 2016, a přeji všem dokonalý tenisový zážitek.

Ivo Kaderka
prezident ČTS