ÚVODNÍ SLOVO ITS TENNIS ACADEMY

VÁŽENÍ TENISOVÍ PŘÁTELÉ,

VÁŽENÍ TENISOVÍ PŘÍZNIVCI,

velmi rád bych vás přivítal na 9. ročníku mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUPu 2017. Po celý rok jsme intenzivně pracovali na jeho přípravě a spolu s ITS Tennis Centrem jsme pro letošní ročník přichystali dvě zásadní změny. Tou první je navýšení celkové dotace na 80 000 amerických dolarů. Druhou změnou je označení turnaje jako Hospitality. Všechny hráčky hlavní soutěže tak mohou zdarma využít ubytování v hotelu NH Collection Olomouc Congress, který se nachází hned vedle tenisových kurtů. Věříme, že díky těmto změnám bude tenisový turnaj atraktivnější jak pro diváky, tak pro samotné tenistky, které si navíc letos rozdělí vyšší počet bodů do žebříčku WTA. Toto vše by nebylo možné uskutečnit bez finanční podpory partnerů turnaje, kterým bych tímto velmi rád poděkoval. Velké díky patří i celému organizačnímu týmu za přípravu této sportovní akce a v neposlední řadě děkuji také vám, divákům, za skvělou atmosféru, kterou zde každoročně vytváříte. Věřím, že i letos si společně užijeme kvalitní tenisovou podívanou.

Ing. Jaromír Uhýrek

Majitel OMEGA centra sportu a zdraví

Jednatel GEMO Olomouc, spol s.r.o.

Vážení příznivci tenisu, milí přátelé,

zdravím vás při příležitosti konání devátého ročníku mezinárodního ženského tenisového turnaje ITS CUP Olomouc.

Olomouc jakožto Evropské město sportu 2017 chce nabízet sportovním fanouškům jen to nejlepší. Mezinárodní ženský tenisový turnaj je přesně takovou událostí, která opravdu potěší. Nejen že se jedná o tenis, který je po zásluze považován za jeden z nejkrásnějších olympijských sportů. Olomoucký ITS CUP má tu výhodu, že na dvorcích OMEGA centra pravidelně představuje kvalitní tuzemské i zahraniční hráčky. A vzhledem k tomu, že dobré organizátory poznáte i podle toho, jak svůj turnaj zlepšují a zvelebují, můžeme být v Olomouci spokojeni. Letos totiž prestiž ITS CUPu stoupá jasně nahoru.

Pro hráčky jsou v tomto roce připravené téměř dvoumilionové prize money. Plusem je i kvalitnější systém ubytování ve špičkovém hotelu zdarma. ITS CUP 2017 tak splňuje požadavky Mezinárodní tenisové federace a v rámci „tenisových osmdesátek“ na okruhu ITF stojí na nejvyšším stupínku. Třetím lákadlem pro nejlepší tenistky je fakt, že se zvyšuje počet bodů za umístění v turnaji, které jim umožní vzestup ve světovém žebříčku ženské tenisové asociace WTA. Věřím tedy, že letošní ITS CUP bude stát za to a bude tou nejlepší pozvánkou na příští rok, kdy čekáme jubilejní už desátý ročník turnaje.

Tenistkám přeji, aby se jim v Olomouci hrálo skvěle a bylo jim u nás příjemně, a všem divákům a tenisovým fanouškům přeji výborný sportovní zážitek.

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.

primátor statutárního města Olomouce

Milí tenisoví přátelé,