DEN 4: ZAČALA HLAVNÍ SOUTĚŽ. MUCHOVÁ DEKLASOVALA SOUPEŘKU. PLÍŠKOVOU NEPUSTIL NA KURT DÉŠŤ.

V úterý 17.07.2018 v dopoledních hodinách oficiálně odstartovalo první kolo jubilejního desátého ročníku mezinárodního turnaje žen v tenise ITS CUP 2018. Navzdory nepříznivému počasí se z dnešního programu odehrálo devět z dvanácti naplánovaných utkání.

Na centrálním kurtu se hned na úvod turnaje představila hráčka ITF tennis Academy teprve sedmnáctiletá Nikola Břečková. Té los prvního kola přisoudil těžkou soupeřku, a to sice úspěšnou kvalifikantku Anastasiu Detiuc. Navzdory bojovnému výkonu domácí Nikoly Břečkové se nakonec z postupu po třech sadách 1:6, 6:4, 2:6 radovala Anastasia Detiuc.

Suverením způsobem si pak poradila se svou soupeřkou také Karolína Muchová, která zřejmě načerpala pozitivní energie na včerejší autogramiádě a doslova za 43 minut smetla z kurtu Magdalenu Pantůčkovou a po setech 6:0, 6:0 nedovolila soupeřce ani game.  Ve druhém kole se tak může těšit na Slovenku Michaelu Hončovou, které se dnes v třísetové bitvě podařilo vyřadit další z hráček domácí akademie Rusku Anastasiu Pribylovou. Ve druhém kole singlu je po svých úspěšných zápasech doplní také nasazená čtyřka Anhelina Kalinina z Ukrajiny, Italka Giulia Gatto-Monticone a Polka Maja Chvalinska.

Souběžně s prvním kolem dvouhry odstartovala také hlavní soutěž čtyřhry. Zde se prokázaly především zkušenosti favorizovaných a nasazených hráček. Na kurtu OMEGA centra sportu a zdraví se letos poprvé představila veleúspěšná deblistka Lucie Hradecká, se svou nizozemskou parťačkou Michaellou Krajicek zápas suverénně ovládly a těšily se tak z výhry 6:3, 6:1. Duel 1. kola deblu zvládl také třetí nasazený pár ve složení Petra Krejsová/Jesica Malečková a postup si ještě před tím, než se nad Olomoucí začaly stahovat mračna, zajistila belgicko-americká dvojice ve složení An Sophie Mestach/Katerina Steward.

Pak už však úřadoval déšť. Diváci se tak nedočkali šlágru prvního kola, ve kterém třetí nasazená Kristýna Plíšková vyzve Barboru Štefkovou rodačku z Olomouce. Dohrávky odložených zápasů jsou plánované na středu 18.07.2017, kdy bude program pokračovat od 10.00 hod. zápasy prvního kola.

Vrcholem letošního ročníku turnaje bude finálový zápas dvouhry v neděli 22.7.2018 od 10:30 hod., kterému bude předcházet dětské zábavné dopoledne od 8.45 hod. Bohatou fotogalerii plnou nádherných fotek z turnaje najdete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/ItsCup2013/

Aktuálního pavouka, výsledky jednotlivých zápasů i rozpis utkání na další den pak na stránkách www.itscup.cz a www.omegasport.cz.   

 

Pavouk čtyřhra 18.7 Pavouk dvouhra 18.7 Rozpis zápásů 18.7

Přejít nahoru