DEN 7: Víkendové finále se blíží! Zvládne Muchová spanilou jízdu?

Jubilejní 10. ročník mezinárodního turnaje ITS CUP míří do svého finále. Jíž o tomto víkendu se rozhodne o vítězkách soutěže ve dvouhře i ve čtyřhře. V pátek 20.7.2018 bylo na pořadu dne semifinále čtyřhry a čtvrtfinále dvouhry. V singlu se opět nedařilo nejvýše nasazeným hráčkám. V posledních zápasech tak bude chybět jasná favoritka na titul. Zítřejší finále deblu slibuje jistou českou radost.

Čtvrtfinálový program dvouhry odstartoval dnes chvilku před polednem. Na kurtech Omega centra sportu a zdraví se představila osmička nejúspěšnějších tenistek. K překvapení všech se znovu nedařilo favoritkám. Svůj zápas totiž jako jedna z prvních nezvládla druhá nasazená Kateryna Kozlova. Čtyřiadvacetiletá Ukrajinka dokázala s o tři roky mladší Francouzskou Fionou Ferro uhrát pouze 4 gamy a po setech 6:3, 6:1 se s turnajem rozloučila. Z pozice páté nasazené (WTA 157.) tak Ferro zůstává poslední a zároveň nejvýše nasazenou hráčkou turnaje.

Souboj o semifinále totiž nezvládla ani čtvrtá nasazená do letošního ročníku ITS CUPu Anhelina Kalinina z Ukrajiny, nad jejíž síly bylo čtvrtfinálové klání s italskou tenistkou Giuliou Gatto-Monticone. Zkušená třicetiletá antukářka si se svou soupeřkou poradila po setech 6:2, 3:6, 6:1 a zítra se tak popere s Fionou Ferro o účast ve finále.

Ve druhé semifinálové dvojici se k obrovské radosti domácích diváků představí po dalším ze suverénních výkonů olomoucká bojovnice Karolína Muchová. Ta dnes doslova přejela Maju Chwalinskou z Polska a po setech 6:3, 6:0 nebylo za 55 minut co řešit. V cestě do finále jí však bude stát nelehká soupeřka. Tereza Mrdeza si totiž po skalpu hvězdy turnaje a nasazené jedničky Kateřiny Siniakové v dnešním programu poradila také s Annou Zaja z Německa. Ve vypjaté koncovce třetí sady Chorvatka totiž znovu zvládla svou úlohu a připsala si tak čtvrtfinálové vítězství poměrem 6:3, 4:6, 7:6.

V souběžně hrané soutěži ve čtyřhře se v zítřejším finále představí hned tři české hráčky. V českém semifinálovém souboji dnes v napínavém duelu zvítězil pár P. Krejsová – J. Malečková nad dvojicí B. Štefková – R. Voráčová v supertiebreaku výsledkem 6:4, 4:6, 10:5 a děvčata se tak poperou o titul v deblu. Českou radost ve čtyřhře pak zaručuje i finálová účast Lucie Hradecké která si po boku M. Krajicek z Nizozemska poradila v podvečerních hodinách s chorvatským párem T. Mrdeza – T. Lukas poměrem 6:4, 6:1 a na okruhu ITF se tak zítra porve o neuvěřitelný 19 deblový titul v kariéře.

V sobotu 21.7.2018 tak vyvrcholí soutěž deblu a na programu dne budou také semifinálové zápasy singlu. Finálový zápas dvouhry pak bude k vidění v neděli 22.7.2018 od 10:30 hod., předcházet mu bude dětské zábavné dopoledne od 8.45 hod.

POZOR!! V den finálového utkání v neděli 22.7.2018 bude z technických důvodů uzavřen vjezd k OMEGA centru sportu a zdraví. Fanoušci tenisu tak mohou využít parkování na zatravněné ploše vedle tenisových kurtů MILO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Bohatou fotogalerii plnou nádherných fotek z turnaje najdete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/ItsCup2013/.  Aktuálního pavouka, kompletní výsledky z turnaje i rozpis utkání na další den naleznete na stránkách www.itscup.cz a www.omegasport.cz.      

Pavouk čtyřhra Pavouk dvouhra Rozpis zápasů 21.7.

Přejít nahoru