DEN 8: Muchová utekla z mečbolu a je ve finále! Čtyřhru ovládl český pár Krejsová, Malečková

Osmý den populárního mezinárodního turnaje ITS CUP 2018 je za námi. Předposlední herní den nabídl tři duely, diváci se dnes mohli těšit ze dvou semifinálových utkání dvouhry a vyvrcholení soutěže ve čtyřhře. Na závěr turnaje se nad olomouckou antukou nese česká radost!

Jako první se v souboji o finálovou účast utkaly Italka Giulia Gatto-Monticone a Francouzka Fiona Ferro. V zápase plném breaků se nakonec po sadách 2:6, 6:2, 6:2 radovala francouzská hráčka a po sérii sympatických výkonů dosáhla na největší úspěch své dosavadní kariéry. Jednadvacetiletá tenistka tak po třech letošních titulech z turnajů v kategorii ITF s dotací 25 000 dolarů zabojuje v premiérovém finále o titul z vyšší kategorie.

Její soupeřka vyšla z nervy drásajícího semifinále mezi domácí Karolínou Muchovou a chorvatskou popravčí favoritek Terezou Mrdeza. Chorvatka začala výrazně lépe, hned z kraje první sady si totiž vybudovala před Muchovou náskok a ten si držela až do koncovky sady druhé. Za stavu 6:4, 5:3 tak Mrdeza podávala na vítězství a finálovou účast měla doslova na dosah rakety. Kája však v rozhodujícím gamu celého turnaje bojovala jako lvice, Chorvatce za stavu 40:30 utekla z matchballu a sama proměnila vydřený breakball, druhý set pak čtyřmi hrami v řadě doslova strhla na svoji stranu a za stavu 5:7 bylo jasně, že o vítězce rozhodne sada třetí. V té byla k vidění znovu velmi dramatická koncovka, za stavu 5:5 se Karolíně podařilo opět prolomit soupeřčino podání a na vítězství šla tentokrát podávat Muchová. Za mohutného skandování domácích diváků nakonec olomoucká rodačka odvrátila dvě breakballové hrozby a dokázala tak svou pohádkovou jízdu završit finálovou účastí. Po setech 6:4, 5:7, 5:7 bude zítra před zaplněnými tribunami bojovat taktéž o premiéroví titul v kategorii 80 000 USD a to před domácím publikem!

Na programu dne bylo také finále čtyřhry a pohár z deblu zůstane v České republice! Třetí nasazený pár ve složení Petra Krejsová, Jesika Malečková totiž ve finálovém klání smetl česko-nizozemskou dvojici Lucie Hradecká, Michaella Krajicek a děvčata tak mohou slavit třetí společný titul na okruhu ITF. Gratulujeme!

Již zítra v nedělí 22.7.2018 od 10:30 hod. vyvrcholí soutěž singlu finálovým zápasem mezi Fionnou Ferro a Karolínou Muchovou, předcházet mu bude dětské zábavné dopoledne od 8.45 hod., na které zveme všechny rodiče a především jejich ratolesti.

POZOR!! V den finálového utkání v neděli 22.7.2018 bude z technických důvodů uzavřen vjezd k OMEGA centru sportu a zdraví. Fanoušci tenisu tak mohou využít parkování na zatravněné ploše vedle tenisových kurtů MILO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Bohatou fotogalerii plnou nádherných fotek z turnaje najdete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/ItsCup2013/. Aktuálního pavouka, kompletní výsledky z turnaje i rozpis utkání na další den naleznete na stránkách www.itscup.cz a www.omegasport.cz.

Pavouk čtyřhra Pavouk dvouhra Rozpis zápasů 22.7.

Přejít nahoru