DRUHÝ DEN KVALIFIKACE. NEDAŘILO SE ČEŠKÁM, ANI PRVNÍ NASAZENÉ. ZNÁME OSMIČKU NEJLEPŠÍCH!

Další horký den mezinárodního turnaje ITS CUP 2018 je za námi, na pořadu dne bylo v neděli 15.07.2018 druhé kolo kvalifikace, v němž se utkalo šestnáct postoupivších dívek z kola prvního. Překvapivě se příliš nedařilo českým hráčkám, o hlavní soutěž se v zítřejším programu poperou jen dvě ze sedmi.

Poloviční dávku dnešních zápasů oproti včerejšku vykompenzovaly ve druhém hracím dnu kvalifikace dlouhé a napínavé duely. Hned od rána se na kurtech OMEGA centra sportu a zdraví bojovalo o každý fifteen a k vidění bylo i několik dramatických obratů. Ten největší se udál v dopoledních hodinách na kurtu č. 7. První nasazená hráčka kvalifikace Katarzyna Kawa z Polska zde totiž nezvládla výborně rozehraný duel s Rumunkou Ioanou Loredanou Rosca a po setech 6:0, 3:6, 4:6 se s letošním ročníkem turnaje loučí.  Podobný průběh byl k vidění i v duelu českých hráček. Uštědřený kanárek v prvním setu nestačil na postup ani Karolíně Beránkové. Ve třech sadách se nakonec z vítězství 0:6, 6:4, 6:2 radovala její soupeřka Petra Krejsová.

Jméno druhé hráčky hájící české barvy, která si zítra taktéž zahraje finále kvalifikace, zní Anastasia Detiuc. Ta si poradila s krajankou Pernillou Mendesovou ve dvou setech 6:3, 7:5. To však bylo k radosti domácích fanoušků všechno. Nad síly Alexandry Silné byl souboj s koncentrovanou Švédkou Katerinou Fillip, která se oproti včerejšímu zápasu tolik nenadřela a vyhrála po hladkém průběhu ve dvou setech 6:0 a 6:4. Po neskutečné bitvě se ze soutěže poroučí také Dagmar Dudláková, té došly síly ve třetí sadě zápasu a s Victoriou Muntean prohrála 5:7, 6:4, 1:6.  Naděje na úspěch v letošním jubilejním ročníku ITS CUPu zhasla také v případě Nikoly Tomanové, která se musela sklonit před tenisovým uměním Anity Husarič z Bosny a Hercegoviny, když na konci zápasu svítil na světelné tabuli výsledek 3:6, 3:6.

Skupinu nejlepších pak uzavírají ruská harcovnice Maria Marfutina, která otočila zápas Ianě Tischenko a radovala se tak z výhry 6:7, 6:2, 6:1 a konečně také Pia Konig z Rakouska, jež povolila Maďarce Csille Argyelan pouze 3 gemy a zápas ovládla poměrem 6:1, 6:2. V pondělí 16.07.2018 se tato osmička nejúspěšnějších kvalifikantek utká o čtyři postupová místa do hlavní soutěže ITS CUP 2018. Program třetího dne startuje v 11.00 hod.

POZOR!!! První kolo soutěže začíná v úterý 17.7. 2018! V odpoledních hodinách pak zveme všechny fanoušky na oficiální tiskovou konferenci a souběžně konanou autogramiádu českých hráček Kateřiny Siniakové, Kristýny Plíškové, Lucie Hradecké a olomouckých nadějí Báry Štefkové a Karolíny Muchové.

Vrcholem letošního ročníku turnaje bude finálový zápas dvouhry v neděli 22.7.2018, kterému bude předcházet dětské zábavné dopoledne. Bohatou fotogalerii plnou nádherných fotek z turnaje najdete na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/ItsCup2013/.  Aktuálního pavouka, výsledky jednotlivých zápasů i rozpis utkání na další den pak na stránkách www.itscup.cz a www.omegasport.cz.

 

Pavouk 16.7 Rozpis zápasů 16.7

Přejít nahoru