ITS CUP 2023 OVLÁDLA LOTYŠKA DARJA SEMENISTAJA. Gratulujeme

Mezinárodní tenisový turnaj ITS CUP na antukových kurtech v OMEGA centra sportu a zdraví je za námi.

Tribuny na nedělní finále byly naplněné fanoušky, kteří do poslední chvíle sledovali vyrovnaný souboj mezi Chorvatkou Leou Boskovic a Lotyškou Darjou Semenistaja. Po úvodním setu, který v tie-breaku otočila na svou stranu Lea Boskovic, si Darja Semenistaja trpělivě vypracovávala drobný náskok a zápas otočila na svou stranu. V třetím setu jsme mohli sledovat stabilnější výkon Darji Semenistaja a právem se stala VÍTĚZKOU turnaje dvouher po výsledku 6:7, 6:3, 6:1.

Závěr sobotního dne patřil finále čtyřhry, ve kterém jsme měli české želízko v ohni. Tereza Valentová s Magdalénou Smékalovou s přehledem kralovaly na kurtu. Po vítězství nad Zhibek Kulambayeva (KAZ) a Darjou Semenistaja (LAT) se staly vítězkami turnaje čtyřher.

Ředitel organizující tenisové akademie ITS Michal Kadláček k turnaji dodává: „ITS CUP 2023 může být důležitým startovacím turnajem pro začínající české hráčky. Snažíme se pomáhat mladým tenisovým nadějím k zisku prvních cenných bodů žebříčku WTA a odstartovat tak jejich tenisovou kariéru. Mise tohoto turnaje byla opět splněna. Teprve šestnáctiletá Tereza Valentová na kurtu předvedla svůj talent a věřím, že o ní v budoucnu ještě uslyšíme.“

Děkujeme divákům turnaje, kteří svou přítomností vždy dokážou vytvořit příjemnou turnajovou atmosféru. Děkujeme partnerům akce, bez kterých bychom tento turnaj nemohli uspořádat.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem hráčkám, fanouškům, partnerům i organizátorům za zprostředkování krásných tenisových zážitků, kterých jsme byli letos svědky.

Napsali o nás: Češky v Olomouci vyhořely. ITS Cup ovládla finálová virtuózka

Přejít nahoru