Úvodní slova ITS CUP 2018

Vážení sportovní fanoušci,

dovolte mi pozvat vás na letošní 10. jubilejní ročník mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUP 2018 s dotací 80 000 USD. Od svého vzniku turnaj prošel řadou změn a postupně se zařadil mezi významné sportovní události města Olomouc. Naší snahou je každoročně divákům ukázat tenistky nejen z přední světové stovky, ale také dát šanci mladým talentovaným hráčkám, aby porovnaly své síly s těmi zkušenějšími. Věřím, že stejně tak tomu bude i letos. Slavnostní 10. ročník přivítá mimo jiné loňskou finalistku Kristýnu Plíškovou, na kurtech se představí také Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková, Denisa Allertová a další. Kromě vynikajícího sportovního zážitku, který je zaručen, mám obzvlášť radost, že turnaj podpoří Nadaci Šance. Ta dlouhodobě pomáhá hematoonkologicky nemocným dětem na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc.

Rád bych poděkoval našim partnerům ITS CUPu, bez kterých by si tato akce za dobu svého trvání nevysloužila tak zvučné jméno. Velké díky patří v neposlední řadě i organizátorům za jejich obětavost a úsilí připravit pro vás nevšední zážitek. Pevně věřím, že jubilejní 10. ročník ITS CUPu bude výjimečný nejen svým kulatým pořadovým číslem, ale také atmosférou, kterou tvoříte hlavně vy, naši diváci. Těšíme se na vás!

Ing. Jaromír Uhýrek
Majitel OMEGA centra sportu a zdraví
Jednatel GEMO Olomouc, spol s.r.o.

 


 

Vážení tenisoví fanoušci,

dovolte, abych vás pozdravil při příležitosti konání jubilejního desátého ročníku mezinárodního ženského tenisového turnaje ITS CUP Olomouc.

Olomoucký mezinárodní ženský tenisový turnaj se ze skromných začátků dokázal vypracovat v respektovanou sportovní událost, která dává radost jak fanouškům, tak i hráčkám samotným. Je tedy přesně takovou událostí, která zapadá do koncepce Olomouce jako města živého a přátelského sportu. Důležité samozřejmě je i to, že jde o tenis, který je považován za jeden z nejkrásnějších olympijských sportů.

Olomoucký ITS Cup má tu výhodu, že na dvorcích OMEGA centra pravidelně představuje kvalitní tuzemské i zahraniční hráčky. Letos zde bude Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková, Denisa Allertová, Markéta Vondroušová a další. Prestiž ITS Cupu stoupá nahoru. Pro hráčky jsou i letos připravené téměř dvoumilionové prize money, lákadlem pro tenistky je i kvalitní systém ubytování a nemalý počet bodů za umístění v turnaji, které jim zajistí vzestup ve světovém žebříčku ženské tenisové asociace WTA.

Důležitá je i spolupráce pořadatelů turnaje s Nadací Šance, která pomáhá dětem s hematoonkologickým onemocněním na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. K dobrému skutku se navíc mohou připojit i návštěvníci turnaje. Jsem si jist tím, že takový dobročinný záměr dodává olomouckému turnaji další pozitivní body, za což organizátorům velmi děkuji.

Tenistkám přeji, aby se jim v Olomouci hrálo skvěle a bylo jim u nás příjemně, a všem divákům a tenisovým fanouškům přeji výborný sportovní zážitek.

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.
primátor statutárního města Olomouce

 


 

Vážení tenisoví přátelé,

ITS CUP, mezinárodní turnaj žen s dotací 80 000 USD vstupuje do desátého ročníku a všichni, kteří za ním stojí, si zaslouží velké poděkování. Vždy jsem si vážil organizátorů, kteří se snaží budovat turnajovou tradici, záleží jim, aby se jejich tenisový projekt rozvíjel, zkvalitňoval, nabízel vedle vynikajícího tenisu i šanci pro české tenisové talenty. Deset let v turnajové historii je určitě velká práce a obětavé snažení, pořádat turnaj podesáté je v dnešní době, kdy český sport dlouhodobě usiluje o zavedení jasných pravidel financování, je hodně složité a tleskám všem, kteří to dokážou.

Když se podíváme zpátky do listiny turnajových šampionek, najdeme tam tenistky, kterým právě tento olomoucký turnaj pomohl otevřít dveře do velkého tenisu, navíc se mnohé z účastnic dostaly i mezi grandslamové šampionky. Příklad z nedávna, Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou se zapsaly mezi vítězky Roland Garros ve čtyřhře, mnohé byly členkami vítězných týmů Fed Cupu. I to dokazuje, že ITS CUP patří mezi nejlepší turnaje u nás, zajímavá dotace 80 tisíc USD jistě přiláká do Olomouce zkušené tenistky, které budou zárukou dokonalé turnajové úrovně.

V loňském ročníku se představilo v kvalifikaci patnáct českých tenistek, a třebaže postoupila jen jediná Vendula Žovincová, v každém případě to bylo patnáct dobrých šancí udělat další krok v tenisové cestě nahoru. V hlavní soutěži pak bylo deset českých hráček. O to nám v českém tenise jde, dávat příležitost domácím hráčkám, které pak ve známém prostředí mají přece jen větší příležitost uspět a získat body do žebříčku WTA.

Velice oceňuji spolupráci turnajového managementu s Nadací Šance, která pomáhá onkologicky nemocným dětem, dává dětským osudům nové naděje. Pohled z druhé strany, kdy sportovní úspěchy jsou někde úplně vzadu, nás nutí – zastavit se a ve velké pokoře si uvědomit naše štěstí, že se ve zdraví můžeme věnovat našemu oblíbenému sportu.

Rád bych poděkoval všem, kteří pomáhají v pokračování turnajové tradice turnaje ITS CUP, přeji všem dokonalý tenisový zážitek, českým tenisovým nadějím pak co nejvíce vítězných zápasů.

Ivo Kaderka,
prezident ČTS a viceprezident Tennis Europe

 


Vážení a věrní fanoušci ITS CUPu,

je mi nezměrnou ctí pozvat vás na jubilejní 10.ročník ITS CUPu 2018. Nikdy bych neuvěřil tomu, že když jsem v roce 2009 přišel s myšlenkou uspořádat nejnižsí kategorii turnaje ITF s dotací 10 000 USD, mohl by se turnaj za 10 let své existence posunout tak, jako je tomu v případě „našeho“ ITS CUPu.

Každoroční zvyšování dotace, s tím navyšování kapacit tribun, kvality a servisu pro diváky, ať už zastřešenými tribunami či bohatým doprovodným program, to vše se snažíme posouvat každý rok dál. Chceme abyste se na našem turnaji cítili spokojeni a nic vám nechybělo. V posledních letech jsme se také zaměřili na účast špičkových světových hráček. Pro tento rok se diváci musí připravit na nejnabitější hráčskou sestavu historie ITS CUPu. Přijede čerstvá vítězka French Open a Wimbledonu ve čtyřhře Kateřina Siniaková, po roce se znovu představí také Kristýna Plíšková, těšit se můžete na stálici české tenisové scény Lucku Hradeckou a také na 65. hráčku žebříčku WTA Katerynu Kozlovu. Z olomouckých nadějí uvidíte na vlastní oči Báru Štefkovou, která se před pár týdny poprvé kvalifikovala do hlavní soutěže Wimbledonu či Karolínu Muchovou, taktéž olomouckou rodačku.

Nemohu opomenout, že jsme se rozhodli tento rok podpořit také dobrou věc. Část výdělku z turnaje bude věnována nadaci Šance, která pomáhá hemato-onkologicky nemocným dětem ve fakultní nemocnici Olomouc.

Velký dík patří všem brigádníkům, správcům a lidem okolo turnaje, kteří nestojí v záři reflektorů, ale jsou to ti, kteří jsou hybnou silou a srdcem turnaje.

Všem přeji krásný tenisový zážitek

Michal Kadláček

Zakladatel, ředitel a hlavní trenér

ITS Tennis Academy

 

 

 


Milí tenisoví nadšenci,

rok se s rokem sešel a já jsem velmi rád, že jsem u toho, když ITS CUP prožije svůj jubilejní 10. ročník. Za těch 10 let jsme ušli velmi dlouhou cestu, která přispěla k tomu, že v tomto roce budeme moci na našich kurtech přívítat světová esa jako Kateřinu Siniakovou, Kristýnu Plíškovou či Lucii Hradeckou. Pevně věřím, že se naše snaha vložená do získání těchto hráček zúročí v podobě skvělé tenisové zábavy, a že budeme všichni spokojeni s předvedenou hrou všech hráček.

Zároveň děkuji všem partnerům turnaje, bez kterých bychom si nikdy nemohli dovolit uspořádat takto velkou akci, která se jistojistě zapíše do našich myšlenek i srdcí tučným písmem. Opomenout nemůžu ani všechny pomocníky, sběrače a správce, kteří se snaží obstarat co nejlepší servis, jak pro hráčky, tak pro vás diváky.

Budu velmi rád, když se i vy rozhodnete podpořit dobrou věc a na recepci OMEGA centra přispějete na nadaci Šance, které podporuje hemeto-onkologicky nemocné děti ve fakultní nemocnici.

Všem, co se rozhodnout navštívit náš turnaj, přeji tu nejlepší podívanou.

Libor Němeček

Ředitel turnaje ITS CUP

 

 

Přejít nahoru