STARTUJE 10.ROČNÍK ITS CUPu

Dámy a pánové, je to tady! Již zítra 14.07.2018 od 10.00 hod odstartuje prvním kolem kvalifikace jubilejní 10. ročník mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUP 2018. Stejně jako v loňském roce se můžete spolu s námi těšit na rozmanitý koktejl tenisové kvality, namíchaný ze světových tenisových hvězd, nadějných talentů i domácích bojovnic. 

Turnaj, pořádaný ve spolupráci OMEGA centra sportu a zdraví a ITS Tennis Academy, si i letos udržuje vysoký standart. Díky tomu se hráčky mohou znovu těšit na prize money v celkové výši 80.000 USD (téměř 2 mil. korun) i režim Hospitality, který se stal velmi vítaným a komfortním řešením při ubytování hráček. Účastnicím hlavní soutěže se tak nabízí nárok na ubytování v přilehlém čtyřhvězdičkovém hotelu NH Collection Olomouc Congress po celé trvání jejich účasti v hlavní soutěži zcela zdarma.

Při absenci loňské vítězky Bernardy Pera vyvěrá na povrch olomoucké antuky otázka: Kdo letos vystřídá americkou tenisovou královnu na trůnu? Adeptek je hned několik. Tou nejžhavější je finalistka z minulého ročníku Kristýna Plíšková, která se znovu po roce vrací a pokusí se napravit reputaci z prohraného finále. V cestě ji však bude stát hned několik překážek. Na rozpálené kurty OMEGA centra se totiž vůbec poprvé v kariéře podívá další z českých hvězd, Kateřina Siniaková, a to hned z pozice žebříčkově nejvýše nasazené hráčky na turnaji. Spolu s ní přijede rovnou z Wimbledonu její deblová parťačka Barbora Krejčíková. Tím však výčet českých želízek v ohni ani zdaleka nekončí. Lucie Hradecká startuje na ITS CUPu již podruhé. Letos nám však ukáže v Olomouci premiérově své umění i ve čtyřhře.

Za zmínku stojí také olomoucké rodačky Karolína Muchová Barbora Štefková, obě dívky totiž disponují bezprostředně před ITS CUPem skvělou formou. Nutno podotknout, že v Olomouci je podpora místních rodaček velmi znát. Loni publikum vybičovalo Muchovou v zápase s první nasazenou Kristýnou Plíškovou k výkonu, na který se zde bude dlouho vzpomínat. Karolína Muchová však nakonec nedokázala využít v zápase s první nasazenou matchball a v dramatické koncovce zápas prohrála.

O titul se však přijede poprat i řada zahraničních hráček. Žebříčkově nejvýše nasazenou z nich bude Ukrajinka Kataryna Kozlova, že ji antuka svědčí, dokázala mimo jiné na letošním French open, kde porazila loňskou vítězku Jelenu Ostapenko. Následně však skončila právě na raketě Katky Siniakové. 

Pořadatelé pro Vás stejně jako loni připravili bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na tiskovou konferenci a autogramiádu hráček, která je naplánována na pondělí 16.07.2018. Připraven bude také stánek s občerstvením, soutěže o hodnotné ceny i podrobné reporty, turnajový pavouk a shrnutí všech turnajových dní, které naleznete na webu www.itscup.cz každý den v podvečerních hodinách. Těšit se můžete také na živý přenos Čt sport z finále dvouhry v neděli 22.7.2018 od 10.30 hod. a program pro děti, který je naplánován taktéž na finálovou neděli od 8.45 hod.

Neváhejte a přijďte se bavit světovým tenisem na ITS CUP 2018.  Vstupné je zdarma! Těšíme se na Vás.

Přejít nahoru