SHRNUTÍ 2. KOLA A POZVÁNKA NA PONDĚLÍ 17.07. 2017

Druhý den kvalifikace nabídnul na dvorcích OMEGA centra sportu a zdraví k vidění hned 8 utkání. Dopolední program odstartoval na centrálním kurtu zápasem Francouzky Muntean s českou tenistkou Magdalenou Pantůčkovou, která na ITS CUPu nastupuje v posledních letech pravidelně a u místních se těší velké oblibě. Diváky tak potěšilo, že se po ztrátě prvního setu Magdaleně podařilo utkání otočit a po dramatické bitvě si zahraje také v zítřejším programu o první kolo soutěže.

O něco méně se na postup do další fáze nadřela Chorvatka Ani Mijacika a Tereze Procházkové nedovolila ani set. První nasazená hráčka kvalifikace Raluca Georgiana Serban si počínala ještě suverénněji, když Annu Slovákovou pustila v utkání pouze k jedinému gemu.

Třísetové klání mezi Dánkou Karen Barritza a Ruskou Annou Pribylovou, hrající za místní akademii, skončilo ve prospěch Dánky. Slovenku Svatíkovou přejela její slovinská soupeřka Nina Potocnik ve dvou setech a v tom druhém ji od cesty dokonce uštědřila kanára.

V souboji českých hráček obstála lépe Aneta Kladivová a na cestě k prvnímu kolu vyřadila Kristýnu Hrabalovou. Naopak Barbora Miklová se k českým nadějím nepřidá, její působení v ITS CUPu 2017 skončilo na raketě Američanky Sabriny Santamaria. O poslední osmé postupové místo se důstojně porvala Vendula Žovincová, která vystavila stopku druhé nasazené hráčce kvalifikace Marii Marfutině.

Z kvalifikace tak vyvřela osmička nejlepších tenistek, které se zítra pobijí o 4 místa, jenž zajišťují účast v hlavní soutěži. Pikantní souboj nabídne mimo jiné zápas mezi Magdalenou Pantůčkovou a Vendulou Žovincovou, duel dvou českých a mezi místním publikem velmi oblíbených hráček totiž skončí radostí pouze jedné z nich. My přejeme Všem děvčatům hodně štěstí do poslední fáze kvalifikace.

POZOR!!! Jíž zítra 17.7. 2017 se na ITS CUPu objeví největší hvězdy letošního ročníku Kristýna PlíškováDenisa Allertová a Lucie Hradecká. Ty budou k dispozici tisku i veřejnosti od 18:00 v prostorách OMEGA centra sportu a zdraví ku příležitosti uspořádání VEŘEJNÉ TISKOVÉ KONFERENCE a bezprostředně následující AUTOGRAMIÁDY hráček. Tímto zveme širokou veřejnost na jedinečné setkání s hvězdami české tenisové školy.

První kolo soutěže začíná v úterý 18.7. 2017.  Vrcholem turnaje bude finálový zápas dvouhry v neděli 23.7. 2017 od 11 hodin, kterému bude předcházet dětské zábavné dopoledne.

Náš tým Vám denně přináší aktuální rozpisy zápasů na jednotlivé dny a pavouk turnaje.

Rozhovory s hráčkami a další zajímavé informace o turnaji naleznete na www.itscup.cz.

Bohatou fotogalerii plnou nádherných fotek z turnaje najdete na http://itscup.cz/fotogalerie/, nebo na našich facebookových stránkách  https://www.facebook.com/ItsCup2013/ .

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na Vaši návštěvu.

Diskuze

Přejít nahoru