Zhodnocení 8. ročníku ITS CUPu 2016.

Letošní ročník turnaje ovládly zahraniční hráčky. O ruské finále se postaraly Elizaveta Kulichkova (RUS) a Ekaterina Alexandrova (RUS). První nasazená Kulichkova využila svých zkušeností, kdy bývala 87. hráčka na žebříčku WTA, a zápas otočila na svou stranu poměrem 4:6, 6:2, 6:1. Pestrou podívanou připravily pro diváky také hráčky čtyřhry z Bosny a Hercegoviny Ema Burgic Bucko (BIH) a Jasmina Tinjic (BIH), které porazily Katharinu Lehnert (PHI) a Anastasiyu Shoshynu (UKR) 7:5, 6:3.

„Letošní finále se bohužel obešlo bez účasti českých hráček, ale přesto se český tenis neměl za co stydět. Finále kvalifikace vyhrály hned dvě Češky. Pernilla Mendesová potvrdila svůj loňský úspěch na tomto turnaji a přes kvalifikaci se probojovala až do čtvrtfinále turnaje. Vendula Žovincová si svou hrou a příjemným vystupováním získala sympatie u diváků, kteří ji mohli fandit ještě v druhém kole hlavní soutěže,“ zhodnotil turnaj ředitel Libor Němeček.

„Účast dalších 9 českých hráček v hlavní soutěži svědčí o vynikající kvalitě ženského tenisu v České republice. Nejúspěšnější Gabriela Pantůčková, která postup do finále prohrála v třísetovém boji, může být novou tenisovou nadějí,“ uvedl jednatel mezinárodní tenisové akademie ITS Tennis centre Michal Kadláček.

Jana Sovová, manažerka tenisové sekce OMEGA centra, k tomu dodává: „Do příprav dalšího ročníku nás žene hlavně zpětná vazba v podobě spokojených hráček, které náš turnaj řadí mezi nejkrásnější na okruhu ITF. Prestiž turnaje jistě podtrhuje i zájem České televize (ČT Sport) o každodenní sestřihy nejdůležitějšího dění na turnaji.“

9 dní tenisové podívané rychle uteklo a organizátoři se již brzy začnou připravovat na nový ročník. Ambicí 9. ročníku ITS CUP 2017 je navýšení dotace prize money na 80.000 USD.

Přejít nahoru